Jdi na obsah Jdi na menu
 


JÁ A CASEY NA TÁBOŘEObrazek

Mohlo by to vypadat, že přes všechny radosti a starosti s Chilli zapomínáme na Casey, ale není tomu tak. Těsně před tím, než Chillinka obohatila naši smčku jsme s Casey vyrazli na výcvikový tábor do Lučkovic. Potrénovaly a dopilovaly jsem tu všechny disciplíny z Podzimních zkoušek a zkusily si něco z disciplín Vodních a Lesních zkoušek. Casey byla moc šikovná, v ničem mě nesklamala, naopak v lecčem překvapila a v tom, kde máme nějaké nedostatky to byla přesně jak jsem očekávala. Tak snad letos konečně zdárně ty PZ zvládneme:-)

FOTKY:

ZDE najdete fotky, které nafotila Verča od Ellie

ZDE  fotky od Danky a Miša od Minieho  


DEN ZA DNEM aneb PRVNÍ TÝDEN S NOVOU SMEČKOU

Obrazek

PONDĚLÍ:

-Zjišťujeme, že jsem si přivezli pěknou kousalku obecnou

-Dopoledne máme první návštěvu, nemůže to být ani snad nikdo jiný než Chilinky paní (pardon ještě slečna) kmotra, Monča (páňaska od Skippinky). Chilli dostává do výbavičky krásného půlkilového dummýka.

-Naše Chillinka je na roztrhání :-)...odpoledne máme druhou návštěvu, část rodinné smečky - Tomovi rodiče. Chilli i Casey jim musejí ukázat jak už veliký jsou kámošky a sehrají představení s názvem "Útok , uteč, vrať se, útok"

ÚTERÝ:

- Tentokrát vyrážíme na návštěvu my a to k další části rodinné, ale i psí smečky. Hlásíme začlenění na 1*

STŘEDA:

-První jízda v kufru, společně s Casey, udělujeme známku 2 a to za loužičku přímo do auto-pelíšku:-)

-Poprvé ve vodě-jen po kotníčky:-)..vlastně po kolínka to bylo :-)

ČTVRTEK:

-Další milá návštěva, tentokrát kámoška Verča páňaska od vizslí kámošky Ellie.

PÁTEK:

-Tento den žádné zásadní události, takže se pochlubíme, co už všechno Chllinka ochutnala nebo alespoň měla v tlamičce (řazeno dle oblíbenosti) :-)

-Kamínky (ideální velikost 5mm)

-Klacíčky

-Vajgly

-Caseinky pelíšek

-Krabice pod postelí

-Závěsy (ty v obýváku jsou obzvlášť oblíbené)

-Gumička do vlasů

-Povalující se batohy ap.

-Postel

-Madýlka od skříně

-Třásně u koberečků a vlastně i samotné koberečky

-Zarážka na dveře

-Rostlinky všeho druhu (obzvlášť ty kvetoucí)

-Štěněcí konzerva

-Štěněcí granulky

 

-a určitě ještě asi tak miliardu věcí, na které jsme zapomněla

-Teď si uvědomuju, že se přeci jen událo něco zajímavého, byli jsem na veterině, na očkování a štěněcí kontrole. Vše problěhlo v pořádku a bez komplikací, Chilli je prý krásné, zdravé štěndo a váží 6,3 kg

SOBOTA:

-Výlet k blonďákům z Barrandova (Monča, Honza, Skippy) - poprvé bez Casey (která si zatím myslím moc ráda doma oddáchla:-))....a odpoledne i bez páňasů.

-Zpět domů poprvé autobusem - zvládnuto na 1-

-Po příchodu veeeliké vítání s Casey a veeeliká asi hodinová hra na okusovanou:-)

NEDĚLE:

- Šťastné shledání se ségrou Sargou (rodným jménem Chamonie) :o)Podnikli jsme příjemnou prochajdu při pořádném pařáku, Všechny vizsličky si pěkně zablbnuly, unavily se a pak se ještě pěkněji prospinkaly:-)

-Chillísek už jezdí v kufru u auta na 1*

DALŠÍ POZNATKY:

- Chilli reaguje na jméno tak na 80%, zvládne přiběhnou na "Ke mně" tak na 60% a při "sedni" si na zadek dřepne tak na 20% (vše s tolerancí + - 99 % :-)

- Myslíte, že existuje něco potrhlejšího než vizsla? Ano existuje, štěně vizsly:o) ...A myslíte si, že existuje ještě něco víc potrhlého?...Ano dvě vizsličky:-)...Doporučujeme jako lék proti trudomyslnosti.

FOTKY:

- TADY jsou

 CHILLI UŽ JE DOMA

Obrazek

V neděli 29.6.08 nastal den "D" a my se vydali do Velké Vsi pro naše nazrzlé drobátko.-). Na místo určení jsme dorazili někdy kolem 13h, pomazlili jsme se se všemi zbylými sourozenci (celkem tam zrzounků bylo už jen pět...). Vyřídili jsme formality, pokecali a vyrazli směr "domů" :-). Cesta byla v klídku, mrňous ležel , rozhlížel se a vypadal jakoby v tom autě jel přibližně po miliontý:-). Vzhledem k povaze Chillinky se to dalo očekávat, ale pro nás to bylo příjemná změna (když jsem si vezli domů Casey, proštěkla celou cestu...:o) ). V autě jsme vyzkoušeli obojek a zjistili, že je Chillunce veliký :o( , vyzkušeli jsme i Caseyn štěněcí obojek, ale i ten není ideální, holt je Chillík trošku drobnější než Casey v tomhlě věku (Chilli má 5,7kg a Casey měla 7kg).Přijeli jseme na Zbraslav, ale místo k nám do bytečku jsme si to zamířili na louku, pak zajeli domů pro Casey, aby se holky nejdřív seznámily venku.....seznamovačka dopadle docela dobře, Chillince nejdřív trošku trvalo než se rozkoukala, kde že to vůbec je, pak začala Casey oňufávat a ta si k ní buď jen čmuchla a nebo dělala , že tam Chilli není...:-). Bylo to vlastně přesně podle očekávaného scénáře. Doma se Chilli chvilinku ostýchala, ale za okamžik byla jako doma. Po tom co se nabaštila, usnula asi na dvě hodinky stejně jako zbytek smečky:-). No a po probuzení nastala už pořádná lumpačina, kousání, škrábání, ňufání, čmuchání, štěkání, pokusy o vylezení na sedačku, vyzívání ke hře ...no vždyť to znáte:o). Dokonce se Chillince podařilo k lumpárnám přemluvit už i Casey, která teda byla jak hrom do police, když běžela pro nějakou hračku, Chillinka na ní při tom koukala jak opařená, ale za chviliku se to srovnalo. Celodenní představení, kterým pozorování našich vizsliček bylo, zakončily láskyplným očmuchávání, oblizováním a výměnou pelíšků:-)

Fotky z celého dne jsou ZDE

PS: Teď je pondělí ráno, noc byla poměrně bez komplikací :-D ....Casey teda odmítla spát vedle Chillinky, protože ta by jí furt chtěla oňuchávat tak si na spaní vybrala jinej flek, ale i tam za ní Chilli dolejzala:-). Tak na ní ta potvůrka veliká dokoce i párkrát zavčela a štěkla, ale bylo to jen v rámci určování pravidel, takže žádná pohroma. Během noci Chilli párkrát kníkala, ale nevypadalo to, že by ze stesku, nýbrž z potřeby se k nám vysplhat do postele :o)

PPS: Na vědomost se dává, že Chillinky ségra Chamonie už má svoje stránky a jmenuje se Sarga. www.sargavizsla.blogspot.com

        

DALŠÍ NÁVŠTĚVA

Obrazek

V úterý 10.6.08 jsme se potřetí vydali navštívit zrzounky a zrzečky :-). Tentokrát jsem se vydali na krásnou chaloupku nedaleko hory Blaník, kde se malí vizslíci pěkně zabydleli a budou tady už do té doby než je odvezou nový páňáasové.

Návštěva byla moooc významná, protože jsme si museli vybrat, která ze tří fenďasek bude ta naše. (jelikož jsem si vybrali jméno a chtěli jsme, aby to tak bylo i v rodokmenu, takže to muselo souhlasit s tetováním).

 Nakonec bylo vybírání jednoduší než jsme si mysleli. Všechny tři slečny jsou krasavice a myslím, že by z nich měly vyrůst pěkné holčiny, takže hlavním kritériem výběru byla povaha. Vezmu to popořadě…Nejsvětlejší holčička (poznávací jméno světluška) se jeví  pěkná šéfová, je ubrblaná a ostatní sourozence pěkně komanduje :-), bude to asi dominantní  slečna a to by u nás doma nemuselo sekat dobrotu. Další slečna (poznávací jméno maličká-byla nejmenší z vrhu, ale statečně již ostatní dohnala) je pěkná fenka s jemnou hlavičkou, je to pěkný ďáblík, který chvilku neposedí. No a zbývá nám třetí holčina…která nám asi stejně byla od začátku tak nějak souzena :-) (poznávací jméno prostřednice, narodila se jako druhá -prostřední z fenek a velikostí a zbarvením je také mezi fenkami prostřední)…Je to krasavice, která se jeví, že bude naprostá pohodářka, nic jí nerozhází,  ale zároveň si bude věci dělat po svém:-) Zatím vypadá jako poměrně klidná a vyrovnaná holčina, ale zároveň není žádný pecivál a přesně takovou holčičku jsem si představovali. Narodila se jako druhá holka v pořadí a my byli druzí zájemci na fenku v pořadí. Navíc ostatní zájemci na fenečku si tak nějak nezávazně oblíbili ty dvě ostatní fenky (světlušku a maličkou). Takže tímto představujeme Chilli z Panských lesů, která naši smečku rozšíří v neděli 29/6/08 :-)

 

Fotky z naší návštěvy jsou ZDE

A další fotky, focené Gleníkovými (= smečka Katka, Karel, Glen z Panských lesů)  jsou ZDE

                

NÁVŠTĚVA č. 2Obrazek

Ve středu 28.5. proběhla druhá návštěva zrzavých prďolů:-) Musíme říct, že už to nejsou žádní prďolové , ale krásní hafani a hafanky:o). Jsou už opravdu moc rozkošní, koukají, chodí, poštěkávají, no jsou vážně k sežrání...:-). Udělali jsme pár fotek, k nahlédnutí jsou ZDE . A jedna ze zrzavek na fotce tady vedle textu je naše CHilli:-) , která to bude opravdu, ještě sami nevíme :o)

       

ObrazekObrazekNÁVŠTĚVA

V pátek 16.5. jsme se byli poprvé podívat na štěnda a jsou to samozřejmě krasavice a krasavci:-) a moooc roztomiloučký. Ještě je brzo na definitivní výběr, ale favoritku již máme. Prckové už otevřeli očka a už pomalu začínají i pěkně lumpačit. Aktualní fotky jsou přidány ZDE.

Vložila jsme i fotky obou rodičů (Fendy z Panských lesů a Ahary z Rákosového břehu) ZDE

        

FOTKY  HOLČIČEK

Přidány fotky všech tří krasných zrzavých holčiček  z CH vrhu Z Panských lesů:-) kouknout na ně můžete ZDE

                    -----------------------------------------------------------------------

                    -----------------------------------------------------------------------

               

DALŠÍ FOTKY (6.5.2008)

3.-5. den CH z Panských lesů ZDE

                    -----------------------------------------------------------------------

                    -----------------------------------------------------------------------

PRVNÍ FOTO (2.5.2008)

První fotky vrhu CH z Panských lesů alias zrzavého komanda najdete ZDE

                    -----------------------------------------------------------------------

                    -----------------------------------------------------------------------

ŠTĚNDÍCI JSOU NA SVĚTĚ (1.5.2008)

Tak ve středu 30.4.08 se Wendulce (Fendy z Panských lesů) narodilo 10 malých zrzavých klubíček a mezi nimi i naše malá čarodejnice:-).....Porod trval celý den a z původně očekávaných 7 prcků se jich vylouplo 10 (7 klučinů a 3 holčičky). Po tom, co přišlo na svět někdy v 18:30 osmé štěndo, to už  vypadalo, že bylo poslední. Wendulka  ale všechny překvapila a po tom co se vrátila z malé procházky, porodila ještě jednu fenku a jednoho pejska.Vše probíhalo hladce, Wendy to zvládla na 1* a  je z ní vzorná mamina. Jelikož jsme jako zájemci na fenečku byli druzí v pořadí, tak jsme byli docela dlouho napnutí, protože druhá holčička přišla na svět až v 15h,  jako patá v pořadí. Poprvé se pojedeme na prďolku podívat přibližně za dva týdny, už se nemůžeme dočkat. Jakmile budeme mít fotky, hned doplníme.

                    -----------------------------------------------------------------------

                    -----------------------------------------------------------------------

CO NOVÉHO??   "JARO" 2008

Ahoj všem...teda pokud sem ještě někdo vůbec chodí:-). Nového u nás klasicky všechno a nic:-).....Ale v blízké době se budou dít věci.... :o).......

Takže s výcvikem zatím letos vzhledem k počasí, virózám ap....nic moc, občas se najde nějaká ta srnka na prohání, takže pak následuje tvrdá drezura:-)...Aportík jsme párkrát procvičili a vypadá to, že se to přes zimu ze zrzavé kebulky nevypařilo:o)HURÁ